Chociaż robaki nie wydają się zbyt sympatyczne i nie bardzo je lubimy to jednak producenci zabawek czasem również uwzględniają je w swoich produktach. A że wiosną wszystko wychodzi spod ziemi może warto przy tej okazji spojrzeć na nie inaczej i zainspirować się do odkrywania również ich świata.
Na początek nowy labirynt podziemny. Dziecko będzie mogło pobawić się i poćwiczyć swoją zręczność, a przy okazji sprawdzić jakie zwierzęta żyją pod ziemią i jak mieszkają. Możecie wyjaśnić dziecku dlaczego kret ma słaby wzrok i jak to jest z temperaturą gruntu.
Kolejną ciekawą propozycją są puzzle Natura, gdzie można zobaczyć co się dzieje i jak wygląda życie zwierząt od najniższej warstwy, czyli pod ziemią lub pod wodą aż po chmury. Jak życie budzi się po zimie warto spojrzeć na przyrodę na nowo i poznać bliżej jej mieszkańców. Natomiast warstwowa układanka motylek to nie tylko przestrzenna układanka, to przede wszystkim obserwowanie jak zmienia się cykl życiowy tych owadów od jajeczek do pięknego motyla.
Robaczki są motywem przewodnim zarówno mozaiki, jak i układanki z uchwytami. Coś dla młodszych i coś dla starszych dzieci. Takie układanki to również nieco urozmaicenia od wziąż powtarzających się motywów farmy i safari.
Kolorowe chrząszcze to ćwiczenie dla małych rączek przy dosznurowaniu skrzydełek. Sznurowanie to idealne ćwiczenie motoryki. Natomiast małe stworzonka, które można załapać na wędki to alternatywa dla rybek.
Również dostępna jest cała kolekcja kolorowych gąsienic czy to w formie sortera czy w formie małych kolorowych zabawek na sznureczku. W tych gąsienicach dzieci ćwiczą sprawność rączek poprzez obracanie kolorowych koralików i przekręcanie ich na wiele sposobów. Z gąsienicami dostępne również są układanki do liczenia.
Jak widzicie całkiem sporo jest tych owadzich motywów w zabawkowym świecie i nie tylko pięknych i kolorowych motyli. Być może takie zabawki pozwolą również w opanowaniu strachu przed tymi stworzeniami, które z jednej strony wydają nam się nie przyjemne, ale z drugiej obcujemy z nimi na codzień. Może taka zabawkowa edukacja na ich temat również zaowocuje bardziej racjonalnym podejściem;-)